ZBAVTE SE ZÁVISLOSTI NA POJIŠTĚNÍ A ZAČNĚTE INVESTOVAT – PORADÍM VÁM, JAK NA TO - Povinné ručení nadále zdražuje. Jak neplatit zbytečně více než musíte?
Povinné ručení nadále zdražuje. Jak neplatit zbytečně více než musíte?

Povinné ručení nadále zdražuje. Jak neplatit zbytečně více než musíte?

11. 07. 2021 17:57 - Povinné ručení

Jezdíte bez nehody a přesto platíte za povinné ručení rok od roku více? Důvodem jsou vzrůstající výlohy za škody na majetku a především na zdraví. I tento rok vás pravděpodobně čeká další zdražení. Řada řidičů přitom platí hodně peněz za málo muziky. Nepatříte mezi ně?


Povinné ručení nadále zdražuje. Jak neplatit zbytečně více než musíte?

Připlatíte si bezmála 3 %


Majitel vozu aktuálně zaplatí za povinné ručení v průměru 3 066 Kč. Podle České kanceláře pojistitelů nás čeká další meziroční nárůst téměř o 3 %. Náklady pojišťoven přitom meziročně vzrostly o více než 5 %. Průměrné výdaje pojišťovny na jednu pojistnou událost se pohybují okolo 44 000 Kč za škody na majetku a 380 000 Kč za újmu na zdraví.


Ve srovnání s našimi sousedy z okolních zemí máme i přesto pojištění stále levné. Vychází na zhruba 43 % výše rakouského pojištění.


Řidiči šetří na nepravém místě


Mnozí řidiči ve snaze ušetřit sáhnou po nejlevnějším produktu na trhu. Nejlevnější pojistky mají obvykle nízký pojistný limit. To znamená, že úhrada nad tento sjednaný rámec půjde z vaší kapsy. Pokud například způsobíte hromadnou dopravní nehodu s újmou na majetku a na zdraví, škody se mohou vyšplhat do desítek, v horším případě stovek milionů. Takové částky má na účtu opravdu málokdo.


Na druhou stranu mnozí řidiči platí vysoké pojistné a přesto se mohou dostat do situace, kdy jim pojistka nepokryje všechny škody. U konkurence by přitom stejné pojištění získali výrazně levněji, nebo by za stejnou cenu získali lepší a spolehlivější produkt. Lidé mnohdy nesrovnávají a spokojí se s nabídkou své pojišťovny, u které už mají jiná pojištění. Tím se ale zbytečně připravují o peníze. Výběr správné pojistky proto raději konzultujte se svým finančním poradcem. 


161 000 vozů zůstává nepojištěných


Ačkoliv je povinné ručení ze zákona povinné, někteří řidiči pojištění vozu nemají platné. Někdy stačí jen zapomenout zaplatit a pojištění zanikne. Tím ale vzniká vážný problém. Na jedné straně hrozí majiteli vozu pokuta od 5 000 do 40 000 Kč (při silniční kontrole 1 500 až 3 000 Kč), na druhé v případě zavinění nehody musí počítat s úhradou veškerých výdajů za škody na majetku a újmu na zdraví. 


Jezdit s nepojištěným vozem se v případě vážné nehody rovná doslova finanční sebevraždě. Škody se totiž mohou pohybovat v řádu desítek milionů. Proto na své pojištění každý rok myslete a neponechte nic náhodě.

Havarijní pojištění 


Povinné ručení slouží k pokrytí škod způsobených druhým osobám. Pokud ale nemáte sjednané také havarijní pojištění, škody na vašem voze pojišťovna neuhradí. Při vzrůstajících cenách servisních prací i cenách vozů bývají škody rok od roku větší. Pokud na drahou opravu auta nebo nákup nového nemáte, havarijní pojištění rozhodně nepodceňujte. Dobrý finanční poradce najde efektivní řešení, které pokryje nejčastější rizika, a přitom nestojí majlant. 


Chcete poradit online?


Kontaktujte mě prostřednictvím formuláře níže.


Poradím:


  • Online prostřednictvím video konferenční schůzky
  • Emailem
  • Telefonicky
  • FB chat%magnet-77%

Rozcestník